Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa na kolejną edycję szkolenia: "Wprowadzenie opłaty mocowej i obowiązki uczestników rynku mocy".

Spotkanie odbędzie się 9 lipca i poprowadzi je mec. Grzegorz Pizoń - ekspert z zakresy prawa energetycznego i autor komentarza do ustawy o Rynku Mocy, Counsel w kancelarii SSW Pragmatic Solutions .

W najbliższym miesiącach podmioty, które uczestniczą w rynku mocy oraz przedsiębiorstwa, które są odpowiedzialne za wprowadzenie opłaty mocowej muszą przygotować się do wypełnienia szeregu obowiązków

    Dotyczy to zarówno opłaty mocowej (spółki obrotu, OSD i OSD-n), ale także podmiotów, które wygrały aukcje rynku mocy na 2020 rok. Wykonywanie obowiązku mocowego to szereg zupełnie nowych czynności, z którymi muszą zmierzyć się przedsiębiorcy - chodzi zarówno o testowanie gotowości podmiotów, które wygrały aukcje jak też ostateczne dostarczenie mocy. Z jednej strony podmioty będące beneficjentami systemu mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie z drugiej zaś narażone są na bardzo poważne kary pieniężne, które nałożone mogą być już na etapie testów gotowości dostarczenia mocy. Jak przygotować się do wszystkich czynności i obowiązków wynikających z zobowiązań podmiotów, które wygrały aukcje? Jak uniknąć ewentualnych kar pieniężnych? W jaki sposób poprawnie należy wprowadzić opłatę mocową i jak do tego powinny przygotować się OSD i OSDn i spółki obrotu?

Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy podczas szkolenia on-line.

Podczas wydarzenia dowiedzą się Państwo:

 • W jaki sposób prawidłowo wprowadzić opłatę mocową? 

  • obowiązki OSD i OSDn

  • obowiązki spółek obrotu

  • techniczne aspekty wprowadzenie opłaty mocowej

 • Jak prawidłowo wypełnić obowiązek mocowy?

  • treść obowiązku i aspekty techniczne

  • wykonanie obowiązku mocowego

 • Jak rozliczać obowiązek mocowy  - wynagrodzenie i ew. kary?

 • Jakie zmiany przepisów czekają nas w najbliższym czasie odnośnie rynku mocy?

 • i wiele innych

Sprawy techniczno- organizacyjne:

    Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas niego oprócz transmisji głosu i obrazu prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania podczas kilku sesji pytań, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dostęp do spotkania otrzymają Państwo dzień wcześniej w formie linku przesłanego na maila. Wymagania sprzętowe i systemowe: podczas szkolenia mogą Państwo korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych (tel. komórkowy, tablet). Platforma wymaga jedynie dostępu do jednej z najczęściej używanych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Edge, Firefox, Opera, Safari). Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu testowym, podczas którego będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. Szkolenie  odbędzie się w godzinach 9:00 - 16:00. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służę pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Koszt szkolenia to 870zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Za drugą 670zł netto. Za trzecią i każdą kolejną osobę tylko 370zł netto! 

Powyższe kwoty obowiązują dla zgłoszeń lub rezerwacji telefonicznych przekazanych co najmniej 10 dni przed terminem wydarzenia. Dla pozostałych zgłoszeń koszt uczestnictwa to odpowiednio 970/770/470 zł netto.

Prelegent

Grzegorz Pizoń – Counsel w kancelarii prawnej Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy Sp. k. (SSW Pragmatic Solutions). Wcześniej powiązany m.in. z kancelariami firm tzw. „Wielkiej Czwórki” w Warszawie i Brukseli. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa energetycznego, prawa ochrony środowiska i prawa pomocy publicznej. Posiada oświadczenie w doradztwie regulacyjnym, świadczonym w związku z procesem stanowienia prawa na szczeblu krajowym i unijnym. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, w trakcie opracowania rozprawy doktorskiej. Doświadczenie akademickie gromadził również na Uniwersytecie Cambridge oraz K. U. Leuven. Laureat rankingów i konkursów prawniczych (indywidualnie i grupowo).

Grzegorz regularnie doradza licznym przedstawicielom przemysłu ciężkiego i energetyki zawodowej, z których wielu należy do grona jego stałych klientów.

Autor artykułów naukowych i branżowych, opracowań i monografii, w tym także współautor jedynego dostępnego na rynku komentarza do ustawy o rynku mocy.

Uwaga! W zaistniałej sytuacji nie wymagamy wypełniania kart zgłoszenia. W przypadku chęci zgłoszenia prosimy o informację mailem bądź telefoniczne. 

mec. Grzegorz Pizoń - prawnik, ekspert z zakresu prawa energetycznego i pomocy publicznej kancelarii SSW Pragmatic Solutions  (pełna notka biograficzna poniżej)