Szanowni Państwo, 

 

zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniem "Obowiązki przedsiębiorstw energetycznych oraz systemy wsparcia - OZE, CHP i efektywność energetyczna".

Szkolenie poprowadzą: p. Paweł Płachecki, ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE oraz mec. Grzegorz Pizoń - prawnik, ekspert z zakresu prawa energetycznego i pomocy publicznej kancelarii SSW Pragmatic Solutions

 

Spotkanie odbędzie się w formule On-line w dniu 3.06.2020. Dokładne informacje techniczno-organizacyjne znajdują się poniżej.

Wydarzenie jest częścią mini cyklu szkoleń. Oprócz niego w dniu 4.06 szkolenie "System wsparcia wysokosprawnej kogeneracji i nowe konkursy NFOŚ dla CHP" oraz 5.06 odbędzie się szkolenie "Efektywność energetyczna - obowiązki przedsiębiorstw, białe certyfikaty i audyt energetyczny"

Więcej informacji pod numerem telefonu 602 62 62 43.

Szkolenie ma na celu przedstawić najważniejsze informacje i mechanizmy dotyczące funkcjonowania systemów wsparcia i wykonania obowiązku z zakresu efektywności energetycznej, kogeneracji oraz OZE. Dodatkowo omówimy najważniejsze zmiany, które nastąpiły w tym obszarze w ciągu ostatniego roku.

Szkolenie ma charakter przekrojowy i ma na celu przedstawić najważniejsze zmiany we wszystkich "kolorach", systemach wsparcia wytwarzania i zużycia energii. Chodzi o zmiany zarówno w zakresie obowiązki przedsiebiorstw jak też pozyskanie wsparcia.

Podczas szkolenia omówimy m.in. następujące zagadnienia: 

 • Umarzanie obowiązków lub inne opłaty OZE, CHP, Efektywność energetyczna

 • OZE - wsparcie systemowe - dotychczasowe doświadczenia i nadchodzące zmiany

  • Przesunięcie terminu pierwszej sprzedaży energii elektrycznej z uwagi na opóźnienia realizacji inwestycji 

  • obowiązki wytwórcy, którego oferta wygrałą aukcję

  • obowiązek zakupu energii przez sprzedawcę zobowiązanego - warunki i procedury

 • Wsparcie energetyki rozproszonej - Kogeneracja i OZE

 • Umowa Corporate PPA - szczegóły

 • OZE jako usługa - nowość

 • Obowiązki wytwórców, którzy uzyskali zaświadczenie o możliwości sprzedaży niewykorzystanej energii

 • Efektywność energetyczna - obowiązki przedsiębiorstw i systemy wsparcia

Koszt szkolenia to 870 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Za drugą 670zł netto. Za trzecią i każdą kolejną osobę tylko 370zł netto! Dodatkowo w przypadku chęci uczestnictwa w więcej niż jednym szkoleniu możliwość atrakcyjnych rabatów.

Sprawy techniczno- organizacyjne:

    Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas niego oprócz transmisji głosu i obrazu prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania podczas kilku sesji pytań, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dostęp do spotkania otrzymają Państwo dzień wcześniej w formie linku przesłanego na maila. Wymagania sprzętowe i systemowe: podczas szkolenia mogą Państwo korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych (tel. komórkowy, tablet). Platforma wymaga jedynie dostępu do jednej z najczęściej używanych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Edge, Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari).  Łącze internetowe nie musi być wyjątkowo szybkie - tzn. jeżeli bez przeszkód mogą wyświetlić Państwo filmy na platformach streamingowych typu YouTube czy Netflix jest ono w zupełności wystarczające. Dodatkowo w przypadku awarii łącza internetowego jest możliwość "wdzwonienia" się do wydarzenia korzystając z tradycyjnego połączenia telefonicznego i jednoczesnego korzystan prezentacji przesłanej dzień wcześniej. Natomiast jest to wyjątkowa sytuacja, zdarza nam się ona b. rzadko i korzystamy z niej raczej w celu ewentualnej poprawy jakości dźwięku w przypadku bardzo złej jakości połączenia internetowego.

Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu testowym, podczas którego będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. Szkolenie  odbędzie się w godzinach 9:00 - 16:00. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służę pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Powyższe kwoty obowiązują dla zgłoszeń lub rezerwacji telefonicznych przekazanych co najmniej 10 dni przed terminem wydarzenia. Dla pozostałych zgłoszeń koszt uczestnictwa to odpowiednio 970/770/470 zł netto.

Szkolenia poprowadzą: 
Paweł Płachecki, ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE 
mec. Grzegorz Pizońprawnik, ekspert z zakresu prawa energetycznego i pomocy publicznej kancelarii SSW Pragmatic Solutions 
mec. Dominik Strzałkowski, Partner Kancelarii SSW Pragmatic Solutions, radca prawny, skupiający się na doradztwie prawnym świadczonym na rzecz przedsiębiorstw z sektora energetycznego oraz surowców naturalnych
mec. Paweł Michałek, radca prawny, specjalizuje się w prawie energetycznym, z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii, opracowuje i weryfikuje umowy handlowe, w tym umowy PPA i CPA. Associate w Kancelarii SSW Pragmatic Solutions