EFC2 BANER.png
bright-energy-idea-247753.jpg

Szanowni Państwo,

Nowelizacja ustawy o efektywności stała się faktem. Dedykowane branży ciepłowniczej szkolenie z zakresu regulacji określonych w ustawie o efektywności energetycznej to wydarzenie, które ma na celu przedstawienie praktycznych zagadnień związanych z realizacją obowiązków określonych we wspomnianej ustawie w skonkretyzowanym obszarze – ciepłownictwie. Ma ono na celu przedstawić także kwestie związane z pozyskaniem świadectw ee i zmiany dotyczące procedury ich pozyskiwania.

Ustawa wprowadza wiele zmian w systemie efektywności energetycznej praktycznie w każdym z obszarów jej funkcjonowania. Począwszy od regulacji dotyczących obowiązku umarzania świadectw efektywności energetycznej (między innymi rozszerzenie katalogu podmiotów zobowiązanych i dodatkowy sposób realizacji obowiązku), poprzez przepisy w zakresie pozyskiwania białych certyfikatów, a skończywszy na zmianie niektórych zasad dotyczących audytu efektywności energetycznej.

W związku z powyższym zapraszamy na szkolenie:

"Efektywność energetyczna w CIEPŁOWNICTWIE – nowelizacja ustawy o efektywności energetycznej, białe certyfikaty oraz obowiązki spółek ciepłowniczych w obszarze efektywności energetycznej"

 

Termin: 25.06.2021

Lokalizacja: online

Prowadzący: Barbara Hawrylak - ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE

                      Paweł Płachecki - ekspert niezależny 

W trakcie szkolenia omówione zostaną praktyczne przykłady rozwiązań z zakresu poprawy efektywności energetycznej oraz zasady kalkulowania obowiązku nałożonego na spółki ciepłownicze.

Dobór ekspertów gwarantuje połączenie właściwego wypełnienia obowiązków od strony formalnej oraz praktycznego, biznesowego podejścia do poruszanych zagadnień.

Szkolenie adresowane jest do szeroko rozumianej branży ciepłowniczej - sprzedawców, wytwórców i firm zajmujących się przesyłem ciepła.

   Podczas spotkania omówimy m.in. następujące zagadnienia:

 • Obecny stan prawny i aktualne obowiązki przedsiębiorstw ciepłowniczych

 • Nowelizacja Ustawy o efektywności energetycznej, a ciepłownictwo

 • Zmiany w zakresie wypełnienia obowiązku w przedsiębiorstwach ciepłowniczych

 • Nowy sposób realizacji obowiązku - szansa czy zagrożenie dla ciepłowników

 • Pozyskiwanie świadectw ee - ważne zmiany nowelizacji

 • Zmiany dotyczące audytu efektywności energetyczne

 • Świadectwa efektywności energetycznej jako narzędzie wsparcia efektywności energetyczne

 • Rodzaje i wykaz przedsięwzięć uprawnionych do pozyskania wsparcia – obwieszczenie Ministra Energii – informacje ogólne

 • Rozporządzenie dotyczące audytu efektywności energetycznej - dokładna procedura wykonania audytu

 • Wypełnienie obowiązku z zakresu efektywności energetycznej

 

 

 

 

 

Koszt szkolenia online to 870 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Za drugą i każdą kolejną osobę 770 zł netto.

 

Sprawy techniczno- organizacyjne dotyczące szkolenia online:

    Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas niego oprócz transmisji głosu i obrazu prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania podczas kilku sesji pytań, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dostęp do spotkania otrzymają Państwo dzień wcześniej w formie linku przesłanego na maila. Wymagania sprzętowe i systemowe: podczas szkolenia mogą Państwo korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych (tel. komórkowy, tablet). Platforma wymaga jedynie dostępu do jednej z najczęściej używanych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Edge,Firefox, Opera, Safari).  Wymagania dotyczące łacza internetowego: jeżeli bez przeszkód mogą wyświetlić Państwo filmy na platformach streamingowych typu YouTube czy Netflix jest ono w zupełności wystarczające. Dodatkowo w przypadku awarii łącza internetowego jest możliwość "wdzwonienia" się do wydarzenia korzystając z tradycyjnego połączenia telefonicznego i jednoczesnego korzystan prezentacji przesłanej dzień wcześniej. Natomiast jest to wyjątkowa sytuacja, zdarza nam się ona b. rzadko i korzystamy z niej raczej w celu ewentualnej poprawy jakości dźwięku w przypadku bardzo złej jakości połączenia internetowego.

Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu testowym, podczas którego będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. Szkolenie  odbędzie się w godzinach 9:30 - 16:00. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służę pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Szkolenie poprowadzą: 
 • Paweł Płachecki, ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE, departament efektywności energetycznej
 • Barbara Hawrylak, Ekspert ds. systemów wsparcia efektywności energetycznej, wieloletni pracownik URE
573723505.jpg
barbara-hawrylak-150x220-removebg-previe