efe23 baner.png
bright-energy-idea-247753.jpg

Szanowni Państwo,

 

 

Nowelizacja Ustawy o Efektywności Energetycznej została przyjęta. Wprowadza ona wiele zmian w systemie efektywności energetycznej praktycznie w każdym z obszarów jej funkcjonowania. Począwszy od regulacji dotyczących obowiązku umarzania świadectw efektywności energetycznej (między innymi rozszerzenie katalogu podmiotów zobowiązanych i dodatkowy sposób realizacji obowiązku), poprzez przepisy w zakresie pozyskiwania białych certyfikatów, a skończywszy na zmianie niektórych zasad dotyczących audytu efektywności energetycznej. Wydarzenie ma na celu przedstawienie praktycznych aspektów związanych nie tylko z realizacją obowiązków, ale i szans związanych z funkcjonowaniem ustawy o efektywności energetycznej obecnie - także tych nowych po jej znowelizowaniu.

 

W związku z tym zapraszamy na szkolenie:

"Efektywność energetyczna – nowelizacja ustawy, białe certyfikaty, obowiązek realizowania przedsięwzięć lub umarzania świadectw i audyty energetyczne"

 

Termin: 24 czerwca 2021

Lokalizacja: Warszawa lub online

Prowadzący: Barbara Hawrylak - ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE

                      Paweł Płachecki - ekspert niezależny 

 

Szkolenie odbędzie się w formie hybrydowej - stacjonarnie oraz online.

 

Wszystkie informacje na temat szkoleń o efektywności energetycznej znajdują się na stronie  www.systemywsparcia.pl

 

Dobór ekspertów gwarantuje połączenie właściwego wypełnienia obowiązków od strony formalnej oraz praktycznego, biznesowego podejścia do poruszanych zagadnień.

 

Szkolenie adresowane jest do szeroko rozumianej branży energetycznej (z wyłączeniem ciepłownictwa do którego skierowane jest szkolenie w dn. 25.06), dużych odbiorców biznesowych, branży wod-kan, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych i innych.

Podczas spotkania omówimy m.in. następujące zagadnienia:

 • Obecny stan prawny i aktualne obowiązki przedsiębiorstw

 • Nowelizacja Ustawy o efektywności energetycznej

 • Zmiany w zakresie wypełnienia obowiązku z efektywności energetycznej

 • Nowy sposób realizacji obowiązku

 • Zmiany w zakresie pozyskiwania białych certyfikatów

 • Zmiany dotyczące audytu efektywności energetycznej

 • Rozszerzenie katalogu podmiotów zobowiązanych

 • Świadectwa efektywności energetycznej jako narzędzie wsparcia efektywności energetyczne

 • Rodzaje i wykaz przedsięwzięć uprawnionych do pozyskania wsparcia – obwieszczenie Ministra Energii – informacje ogólne

 • Rozporządzenie dotyczące audytu efektywności energetycznej - dokładna procedura wykonania audytu

 • Wypełnienie obowiązku z zakresu efektywności energetycznej

 • Audyt energetyczny przedsiębiorstw czy System Zarządzania Energią

Sprawy techniczno- organizacyjne:

    Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas niego oprócz transmisji głosu i obrazu prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania podczas kilku sesji pytań, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dostęp do spotkania otrzymają Państwo dzień wcześniej w formie linku przesłanego na maila. Wymagania sprzętowe i systemowe: podczas szkolenia mogą Państwo korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych (tel. komórkowy, tablet). Platforma wymaga jedynie dostępu do jednej z najczęściej używanych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Edge, Firefox, Opera, Safari). Prosimy nie korzystać z przeglądarki Internet Explorer. Łącze internetowe nie musi być wyjątkowo szybkie - tzn. jeżeli bez przeszkód mogą wyświetlić Państwo filmy na platformach streamingowych typu YouTube czy Netflix jest ono w zupełności wystarczające. Dodatkowo w przypadku awarii łącza internetowego jest możliwość "wdzwonienia" się do wydarzenia korzystając z tradycyjnego połączenia telefonicznego i jednoczesnego korzystan prezentacji przesłanej dzień wcześniej. Natomiast jest to wyjątkowa sytuacja, zdarza nam się ona b. rzadko i korzystamy z niej raczej w celu ewentualnej poprawy jakości dźwięku w przypadku bardzo złej jakości połączenia internetowego.

Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu testowym, podczas którego będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. Szkolenie  odbędzie się w godzinach 9:00 - 16:00. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służę pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Powyższe kwoty obowiązują dla zgłoszeń lub rezerwacji telefonicznych przekazanych co najmniej 10 dni przed terminem wydarzenia. Dla pozostałych zgłoszeń koszt uczestnictwa to odpowiednio 970/870zł netto.

Szkolenie poprowadzą: 
 • Paweł Płachecki, ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE, departament efektywności energetycznej
 • Barbara Hawrylak, Ekspert ds. systemów wsparcia efektywności energetycznej, wieloletni pracownik URE
573723505.jpg
barbara-hawrylak-150x220-removebg-previe