Szanowni Państwo,

 

zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami dotyczącymi szkolenia on-line "Efektywność energetyczna - obowiązki przedsiębiorstw, białe certyfikaty i audyt energetyczny" .

Szkolenia poprowadzą Pan Paweł Płachecki, ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE oraz Pan Piotr Lehmann, audytor energetyczny i ekspert w obszarze wsparcia efektywności energetycznej. 

Spotkanie odbędzie się w formule On-line w dniu 5.06.2020. Dokładne informacje techniczno-organizacyjne znajdują się poniżej.

Wydarzenie jest częścią mini cyklu szkoleń. Oprócz niego w dniu 3.06.2020 odbędzie się spotkanie  "Obowiązki przedsiębiorstw energetycznych oraz systemy wsparcia - " OZE, CHP i efektywność energetyczna" oraz w dniu 4.06.2020 szkolenie "System wsparcia wysokosprawnej kogeneracji i nowe konkursy NFOŚ dla CHP". 

Więcej informacji pod numerem telefonu 602 62 62 43.
       

   Znajdujemy się w bardzo ważnym okresie dla systemu wsparcia efektywności w Polsce. Po pierwsze zbliża się okres wypełnienia obowiązku. Po drugie dużymi krokami zbliża się okres, w którym powinny zostać implementowane przepisy nowej dyrektywy o efektywności energetycznej co może przyczynić się do zmian przepisów ustawy o efektywności - zarówno po stronie obowiązków przedsiębiorstw jak też możliwości pozyskania wsparcia. 

Dodatkowo jest to czas, w którym podmioty zobowiązane muszą zacząć planować proces przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa. Chodzi o to by był on nie tylko wykonaniem obowiązku, ale przyniósł przedsiębiorstwu i osobom odpowiedzialnym za jego wdrożenie wymierne korzyści i oszczędności. Uczestnikom spotkania przedstawimy sposoby jak to osiągnąć.

Podczas szkolenia omówimy m.in. następujące zagadnienia: 

 • Perspektyw zmian w ustawie o efektywności energetycznej w 2020 roku

 • Audyt energetyczny przedsiębiorstw - wypełnienie obowiązku oraz narzędzie do poprawy efektywności energetycznej

 • Zmiany w czerwcowej nowelizacji ustawy i zmiany przepisów krajowych w 2020 roku

 • Zmiany w Dyrektywie EED i jej wpływ na przepisy krajowe

 • Obowiązki podmiotów zobowiązanych

 • Świadectwa efektywności energetycznej jako narzędzie wsparcia efektywności energetycznej. 

o    Trzy rodzaje świadectw efektywności energetycznej – ich terminowość i możliwości wykorzystania za określone lata realizacji obowiązku;

o    Procedura pozyskania świadectwa efektywności energetycznej

 • Rodzaje i wykaz przedsięwzięć uprawnionych do pozyskania wsparcia – obwieszczenie Ministra Energii – informacje ogólne

 • Rozporządzenie dotyczące audytu efektywności energetycznej - dokładna procedura wykonania audytu

 • Wypełnienie obowiązku z zakresu efektywności energetycznej 

  • zasady kalkulacji obowiązku, ulgi i zwolnienia z jego realizacji

  • rodzaje i terminowość świadectw

  • okresy rozliczeniowe obejmujące rok, dwa lub trzy lata

  • rynek praw majątkowych

  • proces umarzania świadectw

  • ograniczenia opłaty zastępczej

Koszt szkolenia to 870 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Za drugą 670zł netto. Za trzecią i każdą kolejną osobę tylko 370zł netto! Dodatkowo w przypadku chęci uczestnictwa w więcej niż jednym szkoleniu możliwość atrakcyjnych rabatów.

 

Sprawy techniczno- organizacyjne:

    Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas niego oprócz transmisji głosu i obrazu prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania podczas kilku sesji pytań, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dostęp do spotkania otrzymają Państwo dzień wcześniej w formie linku przesłanego na maila. Wymagania sprzętowe i systemowe: podczas szkolenia mogą Państwo korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych (tel. komórkowy, tablet). Platforma wymaga jedynie dostępu do jednej z najczęściej używanych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Edge, Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari).  Łącze internetowe nie musi być wyjątkowo szybkie - tzn. jeżeli bez przeszkód mogą wyświetlić Państwo filmy na platformach streamingowych typu YouTube czy Netflix jest ono w zupełności wystarczające. Dodatkowo w przypadku awarii łącza internetowego jest możliwość "wdzwonienia" się do wydarzenia korzystając z tradycyjnego połączenia telefonicznego i jednoczesnego korzystan prezentacji przesłanej dzień wcześniej. Natomiast jest to wyjątkowa sytuacja, zdarza nam się ona b. rzadko i korzystamy z niej raczej w celu ewentualnej poprawy jakości dźwięku w przypadku bardzo złej jakości połączenia internetowego.

Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu testowym, podczas którego będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. Szkolenie  odbędzie się w godzinach 9:00 - 16:00. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służę pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Powyższe kwoty obowiązują dla zgłoszeń lub rezerwacji telefonicznych przekazanych co najmniej 10 dni przed terminem wydarzenia. Dla pozostałych zgłoszeń koszt uczestnictwa to odpowiednio 970/770/470 zł netto.

Szkolenia poprowadzi Pan Paweł Płachecki, ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE oraz 
Piotr Lehmann, audytor energetyczny i ekspert w obszarze wsparcia efektywności energetycznej.