Szanowni Państwo,

 

zapraszamy do zapoznania ze szkoleniem on-line "System wsparcia wysokosprawnej kogeneracji i nowe konkursy NFOŚ dla wytwórców CHP i kogeneracji przemysłowej"

Szkolenie poprowadzą: mec. Grzegorz Pizoń - prawnik, ekspert z zakresu prawa energetycznego i pomocy publicznej, counsel w kancelarii SSW Pragmatic Solutions 

Bartosz Janc, ekspert w zakresie pozyskiwania środków unijnych i NFOŚ dla branży energetycznej, Prezes Zarządu Metropolis Doradztwo Gospodarcze

 

Spotkanie odbędzie się w formule On-line w dniu 4.06.2020. Dokładne informacje techniczno-organizacyjne znajdują się poniżej.

Wydarzenie jest częścią mini cyklu szkoleń. Oprócz niego dniu 3.06 szkolenie "Obowiązki przedsiębiorstw energetycznych oraz systemy wsparcia - OZE, CHP i efektywność energetyczna" oraz  w dniu 5.06  odbędzie się szkolenie "Efektywność energetyczna - obowiązki przedsiębiorstw, białe certyfikaty i audyt energetyczny" oraz . 

Więcej informacji pod numerem telefonu 602 62 62 43.

    W połowie marca NFOŚ ogłosił nowe konkursy (ok 170 mln złotych) na dofinansowanie projektów, które mają na celu„Rozwój wysokosprawnej kogeneracji przemysłowej i zawodowej”. Do dofinansowania kwalifikują się projekty a) budowy lub zwiększeniu mocy istniejących jednostek b) zastąpienie w instalacjach kogeneracyjnych źródeł węglowych źródłami zasilanymi paliwami ekologicznymi c) wykorzystania ciepła odpadowego d) rozwoju trigeneracji. Podczas spotkania bardzo szczegółowo zostaną przedstawione warunki, procedury startu w naborze, a także budowa i zawartość merytoryczna wniosków. Wnioski można składać do końca czerwca. 

Więcej informacji na temat konkursów NFOŚ znajduje się tutaj

 

    W trakcie szkolenia omówimy także dotychczasowe doświadczenia związane z funkcjonowaniem nowego systemu wsparcia kogeneracji m.in. dotychczasowych aukcji i systemu wsparcia w formie premii. Ważnym obszarem poruszanym na spotkaniu będzie także kwestie związane z obszarem pomocy publiczna, szczególnie w odniesieniu do aktualnych wydarzeń.

Podczas szkolenia omówimy m.in. następujące zagadnienia: 

 • Inwestycje w źródła kogeneracyjne

  • struktury prawne

  • podmioty finansujące

  • rola developera i prowadzącego źródło

  • Autoprodukcja - zmiany

 • Analiza ekonomiczna inwestycji

 • System wsparcia wysokosprawnej kogeneracji 

 • Kryteria indywidualnej oceny parametrów jednostek 

 • Wybór między istniejącymi mechanizmami wsparcie

 • Kumulacja pomocy publicznej 

 • Nowe środki z NFOŚ 170 mln PLN - termin składania wniosków 30 czerwca 2020

  • warunki wzięcia udziału

  • typy instalacji i rodzaje inwestycji

  • procedury

  • wypełnianie wniosków

Koszt szkolenia to 870zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Za drugą 670zł netto. Za trzecią i każdą kolejną osobę tylko 370zł netto! Dodatkowo w przypadku chęci uczestnictwa w więcej niż jednym szkoleniu możliwość atrakcyjnych rabatów.

 

Sprawy techniczno- organizacyjne:

    Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas niego oprócz transmisji głosu i obrazu prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania podczas kilku sesji pytań, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dostęp do spotkania otrzymają Państwo dzień wcześniej w formie linku przesłanego na maila. Wymagania sprzętowe i systemowe: podczas szkolenia mogą Państwo korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych (tel. komórkowy, tablet). Platforma wymaga jedynie dostępu do jednej z najczęściej używanych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Edge, Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari).  Łącze internetowe nie musi być wyjątkowo szybkie - tzn. jeżeli bez przeszkód mogą wyświetlić Państwo filmy na platformach streamingowych typu YouTube czy Netflix jest ono w zupełności wystarczające. Dodatkowo w przypadku awarii łącza internetowego jest możliwość "wdzwonienia" się do wydarzenia korzystając z tradycyjnego połączenia telefonicznego i jednoczesnego korzystan prezentacji przesłanej dzień wcześniej. Natomiast jest to wyjątkowa sytuacja, zdarza nam się ona b. rzadko i korzystamy z niej raczej w celu ewentualnej poprawy jakości dźwięku w przypadku bardzo złej jakości połączenia internetowego.

Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu testowym, podczas którego będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. Szkolenie  odbędzie się w godzinach 9:00 - 16:00. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służę pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Powyższe kwoty obowiązują dla zgłoszeń lub rezerwacji telefonicznych przekazanych co najmniej 10 dni przed terminem wydarzenia. Dla pozostałych zgłoszeń koszt uczestnictwa to odpowiednio 970/770/470 zł netto.

mec. Grzegorz Pizoń - prawnik, ekspert z zakresu prawa energetycznego i pomocy publicznej kancelarii SSW Pragmatic Solutions  oraz Bartosz Janc ekspert w zakresie pozyskiwania środków unijnych i NFOŚ dla branży energetycznej, Prezes Zarządu Metropolis Doradztwo Gospodarcze