Szanowni Państwo,

 

zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami dotyczącymi specjalistycznego szkolenia on-line:

"Audyt energetyczny przedsiębiorstwa, ISO 50001 i audyt efektywności energetycznej" 

Spotkanie odbędzie się w formule On-line w dniu 8.12.2020

 

Szkolenia poprowadzą Pan Paweł Płachecki, ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE, ekspert z zakresu audytów energetycznych i ISO 50001 oraz Pan Piotr Lehmann  - audytor energetyczny, uznany praktyk w obszarze optymalizacji zużycia energii.

Rok 2021 to okres, w którym kilka tysięcy tzw. dużych przedsiębiorstw będzie zobowiązanych do przedstawienia URE audytu energetycznego przedsiębiorstwa. Jednocześnie wiele firm wprowadziła lub zamierza wprowadzić system zarządzania energią ISO 50001. Czym się różnią te dwa procesy? Jakie są ich zalety i wady? Jakie obowiązki względem URE ciążą na firmach posiadających SZE ISO 50001, a jakie na tych, które wykonują audyt energetyczny? Jak prawidłowo wykonać audyt efektywności energetycznej, który jest niezbędnym etapem pozyskania świadectw efektywności energetycznej (białe certyfikaty) - atrakcyjnego dofinansowania dla działań służących poprawie efektywności energetycznej?

Szkolenie omówi również m.in. następujące zagadnienia:

  • Podstawy prawne, regulacje i wytyczne w obszarze zarządzania energią

  • Audyt energetyczny rzedsiębiorstwa (podmioty zobligowane, zakres, niezależność audytora)

  • Audyt energetyczny przedsiębiorstwa w praktyce

  • ISO 50001:2018  

  • Proces planowania energetycznego i przegląd energetyczny – odpowiednik audytu przedsiębiorstwa 

  • Audyt efektywnośći energetycznej

  • i wiele innych

Koszt szkolenia to 870 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Za drugą 670zł netto. Za trzecią i każdą kolejną osobę tylko 570zł netto! Dodatkowo w przypadku chęci uczestnictwa w więcej niż jednym szkoleniu możliwość atrakcyjnych rabatów.

 

Sprawy techniczno- organizacyjne:

    Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas niego oprócz transmisji głosu i obrazu prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania podczas kilku sesji pytań, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dostęp do spotkania otrzymają Państwo dzień wcześniej w formie linku przesłanego na maila. Wymagania sprzętowe i systemowe: podczas szkolenia mogą Państwo korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych (tel. komórkowy, tablet). Platforma wymaga jedynie dostępu do jednej z najczęściej używanych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Edge, Firefox, Opera, Safari).  Łącze internetowe nie musi być wyjątkowo szybkie - tzn. jeżeli bez przeszkód mogą wyświetlić Państwo filmy na platformach streamingowych typu YouTube czy Netflix jest ono w zupełności wystarczające. Dodatkowo w przypadku awarii łącza internetowego jest możliwość "wdzwonienia" się do wydarzenia korzystając z tradycyjnego połączenia telefonicznego i jednoczesnego korzystan prezentacji przesłanej dzień wcześniej. Natomiast jest to wyjątkowa sytuacja, zdarza nam się ona b. rzadko i korzystamy z niej raczej w celu ewentualnej poprawy jakości dźwięku w przypadku bardzo złej jakości połączenia internetowego.

Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu testowym, podczas którego będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. Szkolenie  odbędzie się w godzinach 9:00 - 16:00. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służę pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Powyższe kwoty obowiązują dla zgłoszeń lub rezerwacji telefonicznych przekazanych co najmniej 10 dni przed terminem wydarzenia. Dla pozostałych zgłoszeń koszt uczestnictwa to odpowiednio 970/770/470 zł netto.

Szkolenie poprowadzi:
 
Pan Paweł Płachecki, ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE, departament efektywności energetycznej 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
oraz Pan Piotr Lehmann, audytor energetyczny