banersp6.png

Szanowni Państwo,

zapraszamy na szkolenie z cyklu Akademii Przesyłu "Inwestycje i roszczenia przesyłowe w najnowszym orzecznictwie”, którego przedmiotem będzie analiza najnowszego orzecznictwa związanego ze służebnością przesyłu. ​Szkolenie skupia się na obronie przedsiębiorstw względem roszczeń ze strony gminy. Tematyka została pomyślana tak aby opierała się na tylko nowościach orzeczniczych i stosowanej praktyce, które miały miejsce w ostatnich kwartałach 2020 i w obecnym roku 2021.

Szkolenie online odbędzie się już 16.06.2021, w całości prowadzone będzie przez Mecenasa Piotra Zamrocha oraz mecenasa Iwo Fisza

Wydarzenie podzielone zostało na dwa bloki: część cywilnoprawną oraz część administracyjnoprawną. 

Pierwsza, na podstawie obowiązującego orzecznictwa odpowie na pytania t.j.:

 • Jak uniknąć roszczeń ze strony gminy?

 • Jakie jest znaczenie klauzuli nienaruszania praw osób trzeci w świetle ustawy komunalizacyjnej?

 • Jak przechodzą prawa gmina-> przedsiębiorstwa komunalne?

 • Jak są zasady ustanawiania służebności na obszarach gminnych?

 • Jak poprawnie określi wynagrodzenie dla gminy za ustanowienie służebności przesyłu?

Druga część skupi się na pytaniach:

 • Jak ustanowić zgodność inwestycji liniowej z MPZP (wymagania NSA a praktyka sporządzania MPZP)?

 • Jak lokalizować urządzenia przesyłowe jeśli nie ma planu zagospodarowania?

 • Jak powinna wyglądać współpraca projektanta ze spółkami - problemy zidentyfikowane w praktyce przedsiębiorców z różnych branż przesyłowych?

 • Jak sprawnie pozyskiwać prawo do nieruchomości w trybie administracyjnym korzystając ze specyficznej treści definicji odnoszących się do obiektów liniowych?

 • Przebudowa czy remont?

 • Jakie mogą wystąpić warianty sytuacyjne inwestycji w postępowaniu wywłaszczeniowym?

 • Jak zabezpieczyć roszczenia dotyczące służebności?

Zapraszamy do zapoznania się z pełną agendą spotkania (proszę kliknąć)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mecenas Piotr Zamroch,  ekspert prawa energetycznego i aspektach prawnych i ekonomicznych w inwestycjach przesyłowych. Doradza wytwórcom energii oraz operatorom sieci we wszystkich branżach energetyki i w sektorze wodociągowo-kanalizacyjnym.

FotoZamroch.jpeg
swlogo4.png

mec. Iwo Fisz, ekspert ds. urządzeń przesyłowych, planowania i zagospodarowania przestrzennego, gospodarki nieruchomościami i dostępu do informacji publicznej. Posiada duże doświadczenie w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych.

fotoFisz.jpeg
swlogo4.png

(więcej informacji o Prelegentach znajdują się poniżej)

 

 

Sprawy techniczno- organizacyjne:

Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas niego oprócz transmisji głosu i obrazu prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania podczas kilku sesji pytań, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dostęp do spotkania otrzymają Państwo dzień wcześniej w formie linku przesłanego na maila. Wymagania sprzętowe i systemowe: podczas szkolenia mogą Państwo korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych (tel. komórkowy, tablet). Platforma wymaga jedynie dostępu do jednej z najczęściej używanych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Edge, Firefox, Opera, Safari). Nie korzystamy z przeglądarki Internet Explorer (obecnie brak wsparcia ze strony Microsoft) Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu testowym, podczas którego będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. Szkolenie  odbędzie się w godzinach 9:00 - 16:00. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służę pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Więcej słów o Prelegentach

Mecenas Piotr Zamroch: Specjalizuję się w prawie energetycznym oraz prawnych i ekonomicznych aspektach inwestycji przesyłowych. Doradzam wytwórcom energii oraz operatorom sieci we wszystkich branżach energetyki i w sektorze wodociągowo-kanalizacyjnym. Analizuję problemy prawne wieloaspektowo, dzięki czemu moja wiedza i doświadczenie są wykorzystywane do budowania strategii postępowania i wewnętrznych procedur w spółkach przesyłowych. W ten sposób pomagam oszczędzać czas i pieniądze moim Klientom.
Wykonuję swój zawód z pasją i angażuję się w wartościowe inicjatywy, które mogą zmienić otoczenie prawne. Jestem współautorem standardu zawodowego rzeczoznawców majątkowych dotyczącego określania wartości służebności przesyłu. Prowadzę wiele szkoleń z problematyki dotyczącej urządzeń przesyłowych dla pracowników i członków zarządów przedsiębiorców przesyłowych, pełnomocników profesjonalnych, rzeczoznawców majątkowych i sędziów. Jestem patronem merytorycznym Koła Prawa Energetycznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Działam w charakterze eksperta przy Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie i przy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.

 

Mecenas Iwo Fisz: W codziennej praktyce zajmuję się głównie problematyką urządzeń przesyłowych, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, gospodarką nieruchomościami i dostępem do informacji publicznej. Mam duże doświadczenie w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych.
Problematykę prawa administracyjnego znam również z punktu widzenia organu administracji. W latach 2013-2017 byłem członkiem pozaetatowym Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu. Prowadzę szkolenia z zakresu prawa administracyjnego dla przedsiębiorców i urzędników. Praktykę łączę z zainteresowaniami naukowymi. Jestem autorem artykułów dotyczących prawa i postępowania administracyjnego, a obecnie przygotowuję pracę doktorską z zakresu postępowania administracyjnego. Mam także uprawnienia mediatora.
W wolnych chwilach gram w szachy i cieszę się przyrządzaniem domowych nalewek.

 

Informacje o Kancelarii Sienkiewicz & Zamroch:

Praktyka kancelarii w sprawach dotyczących urządzeń przesyłowych obejmuje w szczególności:

Strategie postępowania i procedury wewnętrzne – pomagamy w budowaniu polityk postępowania, procedur i strategii dotyczących budowy, remontów i konserwacji urządzeń przesyłowych każdego rodzaju oraz dotyczących roszczeń zgłaszanych przez właścicieli nieruchomości obciążonych infrastrukturą liniową.

Świadczenia za korzystanie z nieruchomości – doradzamy w zakresie wartości ograniczonych praw rzeczowych, w tym służebności przesyłu oraz odszkodowań za ograniczenie własności na potrzeby urządzeń liniowych, negocjujemy wysokość wynagrodzeń i odszkodowań z właścicielami gruntów, przygotowujemy stanowiska wobec treści operatów szacunkowych.

Reprezentacja w rokowaniach i sporach – prowadzimy negocjacje w imieniu przedsiębiorców przesyłowych, przygotowujemy projekty ugód i innych umów, występujemy jako pełnomocnicy w postępowaniach sądowych, administracyjnych i sądowo-administracyjnych.

Pomoc w sprawnym prowadzeniu inwestycji – jesteśmy doświadczonymi doradcami w inwestycjach liniowych na wszystkich etapach, w szczególności pomagamy pozyskać prawa do nieruchomości w sposób sprawny i minimalizujący ryzyko prawne inwestora.

Regulacja stanów istniejących – reprezentujemy Klientów w sporach z właścicielami nieruchomości obciążonych infrastrukturą, pozyskujemy prawo do gruntu z wykorzystaniem zasiedzenia, prowadzimy rokowania i spory z zarządcami dróg publicznych, w tym z uwagi na budowę albo przebudowę dróg z istniejącą infrastrukturą.

zapraszamy do kontaktu

Edyta Cekała 

tel. 22 118 47 17

tel. kom. 694 650 580

e-mail: edyta.cekala@dlaenergetyki.pl  

Zespół dlaenergetyki.pl

&

Maciej Czech 

tel. 22 118 47 17

tel. kom. 606 739 737

e-mail: maciej.czech@dlaenergetyki.pl

Zespół dlaenergetyki.pl

Zaznaczamy, że powyższe odpowiedzi skonstruowane zostały na obowiązującego orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów administracyjnych (2020-2021)

PROWADZĄCY: